Etsi terapeutti

Tältä listalta löydät alueellasi toimivat eläinfysio­terapeutit. Napsaut­tamalla jäsenen nimeä tai kartta­merkkiä saat näkyviin tarkemmat tiedot. Ongelma­tilanteissa ota yhteyttä hallituksen puheen­johtajaan.


Anna Boström
Pääkaupunkiseutu
hevoset, pieneläimet
Eläinakupunktio
050 3540 654, Yliopistollinen eläinsairaala, puh: 050-4160368 sekä 050-3540654 + ajanvaraus pieneläimille 029 4157201 ja hevosille 029 4157350
anna.bostrom@helsinki.fi
ft, eft, MSc in Veterinary Physiotherapy, Tohtorikoulutettava
Annakaisa Ventomäki
Lahti
koirat, hevoset
Eläinakupunktio
044 0814 834
annakaisa.ventomaki@gmail.com
ft, eft
Annika Paakkinen
Etelä-Suomi, Hyvinkää
koirat, hevoset
Koti- ja tallikäynnit
040 7339043
annika.paakkinen@gmail.com
ft, eft
Anu Uusinarkaus
Lappi
koirat, hevoset
040 0635 551
anu.uusinarkaus@gmail.com
ft, eft
Camilla Lehtinen
Hämeenlinna, Kanta-Häme
koirat, hevoset
0407231787
camilla@cfysio.fi
elho, ft, eft
Eini Kipinoinen
Kaakkois-Suomi
koirat
040 5218 268
eini.kipinoinen@fysio-elainfysio.inet.fi
ft, eft
Elina Karhumäki
Pirkanmaa
koirat
045 1244 445
elina.karhumaki@partola-keskus.fi
ft, eft
Elina Nuutinen
Itä-Suomi, Etelä-Savo
koirat, hevoset
050-3141921
elinasylvia@outlook.com
ft, eft
Elina Rintamäki
Ylöjärvi
koirat, hevoset
Koti- ja tallikäynnit
040 7096 420
elina.rintamaki@gmail.com
ft, eft
Ella Tuori
Satakunta, Huittinen
koirat, hevoset
050 5573 450
tuorinratsutila@dnainternet.net
ft, rft, rt
Emmi Aarnio-Metsänen
Keski-Suomi, Jyväskylä
koirat, kissat, hevoset
Eläinakupunktio
Vesijuoksumatto, laserhoito
044 3281538
hoidahanta@gmail.com
ft, eft
Emmi Virinsalo
Heinola, Mäntyharju, Pertunmaa
koirat, hevoset
0503061157
korvenmakiemmi@gmail.com
MMK,ft,eft
Hanna Gkizi
Pohjanmaa
koirat
Vastaanotto & kotikäyntejä
050-3785601
hanna.gkizi@gmail.com
ft,eft
Hanna Porthan
Kaustinen
koirat, hevoset
eläinlääkäri
Eläinlääkintä Hanna Porthan, säännölliset käynnit Kainuussa ja Kiuruvedellä, kotikäynnit laajemmalla
044 3208953
hanna.porthan@fimnet.fi
eläinlääkäri, ft, eft
Hanna Tuominen
Satakunta
hevoset
Kotikäyntejä
040 5821 491
hanna.tuominen@samk.fi
ft, eft
Hanna-Leena Tammelin
Satakunta
koirat, hevoset
Porin Fysiocenter, tallikäynnit
050 3718 889
hannaleena.tammelin@gmail.com
ft, eft, ratsastusvalmentaja
Hannele Kerkelä
Keski-Suomi
koirat, hevoset
Eläinakupunktio
Koirat - Valkolantie 396 Laukaa, Hevoset - Uusitalon Hevostila
040 0429 533
hannelen.fysioterapia@gmail.com
ft, eft
Heidi Ekroos
Salo
koirat, kissat, hevoset
Eläinakupunktio
Vesijuoksumatto, terapialaser
045-106 3066
info@salonelainfysio.fi
ft, eft
Heidi Koskinen
Rauma
koirat
Kotikäyntejä
044 3206 524
heidi.koskinen.koti@gmail.com
ft, eft
Heidi Rajalammi
Kymenlaakso, Päijät-Häme
koirat, hevoset
Eläinakupunktio
044-5372368
heidi@hetanfysio.fi
ft, eft
Hele Pekkanen
Uusimaa
hevoset, pieneläimet
045 105 1556
hele@heleys.fi
ft, eft
Heli Arminen
Lahti ja lähikunnat
koirat, hevoset
Eläinakupunktio
050-3483045
arminen.heli@gmail.com
ft, eft
Heli Hyytiäinen
Etelä-Suomi
hevoset, pieneläimet
Eläinakupunktio
Yliopistollinen eläinsairaala, Hippomedi, Vihdin eläinfysioterapia
(09) 1915 7201, (09) 1915 7350, 050-3102692 Yliopistollinen eläinsairaala, puh: 050-3102692 + ajanvaraus pieneläimille 029 4157201 ja hevosille 029 4157350, Hippomedi ajanvaraus puh:0400 250 710, Vihdin Eläinfysioterapia puh: 044-5386069
heli.hyytiainen@helsinki.fi
ft, eft, MSc in Veterinary Physiotherapy
Heli Suhonen
Varkaus, Kuopio
koirat
Vesijuoksumatto
050-5966036
h.suhonen@pp.inet.fi
ft,etf
Inka Malmi
Pääkaupunkiseutu, Uusimaa
koirat
Eläinakupunktio
Kotikäynnit
040-7768101 (soittopyyntö vastaajaan tai tekstiviesti tai WhatsApp)
inkamalmi@hotmail.com
Ft, OMT, Lymfaterapeutti, Eft
Irina Luoto
Tuusula
koirat, kissat
Oma vastaanotto, Kotikäyntejä
044 3063617
eftadalmiina@gmail.com
ft, eft
Jari Pylvänäinen
Uusimaa, Helsinki
koirat, hevoset
Kotikäynnit, Ortofysio
jari.pylvanainen@aava.fi jari.pylvanainen@pihlajalinna.fi
ft,eft
Jarmo Pöyry
Etelä-Pohjanmaa, Satakunta
hevoset
Kotikäyntejä
040 5627 799
jarskipoy@hotmail.com
ft, eft
Jenni Laaksonen
Uusimaa
Yliopistollinen eläinsairaala, puh: 050-4488591 + ajanvaraus pieneläimille 029 4157201 ja hevosille 029 4157350 + Eläinlääkäriasema Askel, puh: 0400-236254
Johanna Lindqvist
Lahti
koirat, hevoset
Eläinakupunktio
Tallikäynnit hevosille, Omavastaanotto
040-418 4132
lindqvist.johanna@gmail.com
ft, eft
Jonna Pråhl-Nieminen
Uusimaa, Itä-Uusimaa
koirat, hevoset
Oma vastaanotto, Loviisan eläinklinikka, Kotikäynnit hevosille
0400 712 594
jonna@optimusfarm.fi
ft, eft
Julia Wejberg
Etelä-Suomi, Lohja
koirat, hevoset
044-3000 535
julia.wejberg@gmail.com
ft,etf
Kaisa Vakkuri
Oulu
koirat
Eläinakupunktio
Oma vastaanotto
040 5664 700
kaisa.vakkuri@gmail.com
ft, eft
Kaisa Ylimys
Länsi-Uusimaa
koirat, hevoset
040 5208 174
kaisaylimys@hotmail.com
ft, eft
Kati Kallio
Pirkanmaa
koirat, kissat
Eläinakupunktio
Kotisivut: http://www.pyymaen.com
040 5818 490
kati.kallio@pp1.inet.fi
ft, eft, TtM
Katja Tolonen
Kymenlaakso, Lappeenrata
koirat, hevoset
Aitovet Kouvola, Univet Lappeenranta, Tallikäynnit
045 - 649 7848
Kikko Kåhre
Porvoo
koirat
eläinakupunktio
Kotivastaanotto, kotikäynnit
050 5700304
elainfysioterapeuttikikko@gmail.com
Kirsi Piispanen
Tampere ja lähikunnat, Vesilahti
koirat
040 5550 459
koirakuntosali@gmail.com
ft, eft, esh
Kirsti Lind
Uusimaa
koirat, kissat
Eläinakupunktio
Yliopistollinen eläinsairaala, puh:050-3175324 + ajanvaraus pieneläimille 029 4157201
kirsti.lind@helsinki.fi
ft,etf
Laura Iire
Turku, Varsinais-Suomi
koirat, hevoset
040-3574155, Omaeläinkinikka Turku keskusta 02 6514 1210
laura_iire@hotmail.com
ft, eft
Lotta Lehtinen
Lahti, Päijät-Häme
koirat
0445210506
vinkeakoira@gmail.com
ft, eft, kennelalan maaseutuyrittäjä
Maarit Hankaniemi
Keski-Suomi
koirat, kissat, hevoset
040 7775 861
info@elainfysio.fi
ft, eft
Maija Keinänen
Kuopio, Siilijärvi
koirat
044 3204 108
maija.keinanen@gmail.com
ft, eft
Mari Ahlgren
Pääkaupunkiseutu
koirat
050 4901966
mahlgren@gmail.com
ft, eft
Maria Sukanen
Pääkaupunkiseutu
koirat, kissat
040 652 4111
mariasukanen@gmail.com, maria.sukanen@evidensia.fi
ft, eft
Marika Ruottinen
Tampere, Jämsä
koirat, hevoset
Klinikka Eläinystäväsi Lääkäri, Kotikäyntejä, Tallikäyntejä
045 117 1335
elainfysiomarika@gmail.com
ft, eft
Mika Toivainen
Pohjois-Pohjanmaa, Lappi
hevoset, pieneläimet
040-5721989
mika.toivainen@lapinelainfysioterapia.fi
ft, eft
Minna Harmoinen
Pohjois-Savo, Ylä-Savo
koirat, hevoset
Kotikäynnit
045-8441280
minnaharmoinen@hotmail.com
ft, eft
Minna Roukka
Pääkaupunkiseutu
koirat, hevoset
Kotikäyntejä
040 5444 889
minna.roukka@kolumbus.fi
tft,eft
Minna-Monica Halonen
Salo, lähialueet
hevoset
Kotikäyntejä
ft, eft
Mirja Näätsaari
Uusimaa
koirat
Kotikäynteinä
041 444 0943
mirja.naatsaari@gmail.com
eft, ft
Mirka Vaalivirta
Pohjois-Kymenlaakso, Kouvola
koirat, hevoset
Oma vastaanotto (koirat), Kotikäyntejä (hevoset)
040 0628 050
mirka.vaalivirta@gmail.com
ft, eft
Monica Rauti
Päijät-Häme
koirat, kissat, hevoset
Hollolan Dog Spa Center, koti- ja tallikäynnit
0407714087
rautimonica@gmail.com
ft, eft
Niina Juurinen
Pohjois-Savo, Kuopio
koirat
Vesijuoksumatto
Oma vastaanotto, Omaeläinsairaala, Kuopio
elainfysioterapiayewa@gmail.com
ft, eft
Niina Sorvari
Pääkaupunkiseutu, Uusimaa, Nummela
koirat
Oma vastaanotto, Kotikäyntejä
050 531 3351
tokotassut@gmail.com
ft, eft
Nina Herpola
Turku, Varsinais-Suomi
koirat, hevoset
Eläinakupunktio
045 6304 846
herpolan@gmail.com
ft, eft
Nina Jäntti
Itä-Suomi, Imatra, Lappeenrata
koirat
Kotikäyntejä, Koirapalvelu Heartraiders, Mainaanmäentie 9, 54260 Lappeenranta
050-3305618
fysioterapianina@gmail.com
ft, eft
Nina Karimeri
Pääkaupunkiseutu, Espoo
koirat
Vesiterapia (vesijuoksumatto)
045-3592809
nina@hauslife.fi
ft, eft
Noora Grönlund
Pääkaupunkiseutu, Uusimaa
koirat, hevoset
Koti- ja tallikäynnit
040- 8417250
gronlund.noora@gmail.com
ft, eft
Noora Ojanperä
Tampere ja lähikunnat
hevoset
Oma vastaanotto, Kotikäyntejä
040 5066 164
ojanpera.n@kolumbus.fi
ft, eft
Noora Waltari
Pääkaupunkiseutu
koirat
Eläinakupunktio
Kotikäyntejä, Hki Myllypuro
045-6354947
noorawaltari@gmail.com
ft, eft
Päivi Hytönen / toiminimi Fysiopäivitys
Länsi-Uusimaa
koirat, kissat
09-2959000
paivihyt@gmail.com
ft, eft, klinikkaeläintenhoitaja
Päivi Miettinen
Pirkanmaa, Satakunta
hevoset
Kotikäyntejä
040 5274 177
paivimmiettinen@luukku.com
ft, eft
Päivi Vähäkoski
Itä-Uusimaa
koirat
040 5662 569
paivi.vahakoski@fysio-vizsla.com
ft, eft
Patricia Hirn
Kymenlaakso
koirat, hevoset
Kotikäyntejä (hevoset, Kymenlaakson alue), Kalliolan Eläinklinikka (koirat)
040 0906 147
elainfysioterapia@gmail.com
ft, eft
Petra Nowak
Pirkanmaa, Tampere, Kangasala
koirat, hevoset
050 3362112
kangasalan.ratsastusterapia@saunalahti.fi
ft, eft
Petra Snellman-Niemenpalo
Pääkaupunkiseutu
koirat
Akupunktio, kraniosakraaliterapia, faskiamanipulaatio
Vesijuoksumatto
040 5526 760
petra@fysiopetra.fi
ft, eft
Pia Siipola
Pohjois-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa
koirat, hevoset
Talli- ja kotikäynnit
044 2971282
pia.ari@suomi24.fi
ft, eft
Piia Amper
Pirkanmaa
hevoset
Eläinakupunktio
0408275887
viesti@hevosfysio.fi
ft, eft
Riikka Matikainen
Uusimaa, Järvenpää
koirat, hevoset
Eläinakupunktio
040 0945 277
rimatikainen@gmail.com
ft, eft, ratsastusterapeutti
Riina Kellman
Itä-Uusimaa, Kouvola, Porvoo
koirat
040 0210 986
riina@elainfysioterapia.net
ft, eft
Riitta Mieronkoski
Turku, Ypäjä
hevoset
tallikäynnit
0407078457
riitta.mieronkoski@gmail.com
Saara Keränen
Oulu, Pohjois-Pohjanmaa
koirat, hevoset
Eläinakupunktio
Vesimatto, huippukylmä, laser
0404145986
saara.keranen@fysiotus.fi
ft,eft
Sanna Ikonen
Pohjois-Karjala
koirat, hevoset
Eläintohtori Kivuton, Eläinfysioterapia Santtu , Kotikäyntejä, Ilomantsin kunnaneläinlääkärin toimipiste
040 7517 984
sanna.ikonen@hotmail.com
ft, eft
Sari Hepouro
Etelä-Pohjanmaa, Seinäjoki
koirat, hevoset
Eläinakupunktio
050 5552 941
wellnesscenterfinland@gmail.com
ft, eft
Sari Rimmistö
Pääkaupunkiseutu, Satakunta
koirat, hevoset
Eläinlääkäriasema Remedium, Koti- ja tallikäynnit
0400 464520
sari.rimmisto@gmail.com
ft, eft
Satu Ukkonen
Pirkanmaa
koirat, hevoset
040-8233832
satu.ukkonen@gmail.com
ft, etf
Selma Piha
Uusimaa
hevoset
Osteopatia ja akupunktio
050 3319 479
selma.piha@gmail.com
ft, eft
Silja Jokinen
Pohjois-Karjala, Joensuu
koirat
050 4442 291
jokinensilja@gmail.com
ft, eft
Sofia Palmu
Pääkaupunkiseutu
koirat, kissat
050 3530410
elainfysiosolmu@gmail.com
ft, eft
Sofie Henriksson
Turku, Helsinki
koirat, hevoset
Eläinakupunktio
050-5743099
sofie.henriksson@luukku.com
ft, eft
Sonja Kaita
Pääkaupunkiseutu, Uusimaa
pieneläimet
Eläinakupunktio
040 7427723
sonja.kaita@gmail.com
ft OMT, eft
Taina Mansikkamäki
Seinäjoki
koirat, hevoset
040 0861 812
taina@mansikkamaki.net
ft, eft
Tamara Merenvalta-Keskinen
Uusimaa
koirat, kissat, hevoset
4 Pets Käpylä, Tallikäynnit
050 3604 101
tamara.merenvalta@kolumbus.fi
ft, eft
Tanja Kotti
Turku
koirat
044 3739 382
tanja@turunkoirafysio.fi
ft, eft
Tanja Pitkänen
Rauma
koirat, hevoset
050-3893072
tanja.pitkanen@movewell.fi
ft, eft
Tarja Mattsson
Päijät-Häme, Varsinais-Suomi
koirat, hevoset
Eläinakupunktio
044 2568 114
tmi.tarja.nieminen@elisanet.fi
ft, eft
Tiina Bång
Mikkeli, Etelä-Savo
koirat
Oma vastaanotto, Kotikäynnit, Eläinklinikka Kurki
044 3054599
tinttab@gmail.com
ft, eft
Tiina Tammelin
Keski-Suomi
koirat, hevoset
Kotikäyntejä
040 535 7723
tammiska@hotmail.com
ft, eft
Tuija Sällilä
Satakunta
koirat, hevoset
044-502 8841
elainfysio@gmail.com
Tuulia Luomala
Pirkanmaa, Tampere, Häme
hevoset
040 5366 853
tuulia.luomala@gmail.com
ft, eft
Ulla Hietavirta
Seinäjoki
koirat
Oma vastaanotto, Kotikäyntejä
050 5577 005
ulla.hietavirta@gmail.com
ft, eft
Ulla Tuomi
Pääkaupunkiseutu, Uusimaa
koirat
045 6338385
info@espoonelainfysio.fi
ft, eft